Ing. Veronika Čermáková

Czech Project Coordinator

Phone: 0420 776 071 190
E-mail: vcermakova.erasmusplus@gmail.com

 

Motto: Live the life you love.
My name is Veronika, I was born and I live in the Czech republic near the city Brno. I studied at the Faculty of Business and Management at Brno´s University of Technology. Thanks to my university I got the opportunity to study abroad and I spent 5 months at Mälardalen University in Västeras, Sweden. Even these five months were not easy, at the end it was the best time of my life. I opened my eyes and I saw how big is the world, how various and different are people and cultures in other countries. I met a lot of people from all over the world and I can say I have found very good friends there.
And that´s why I really appreciate Erasmus+ program. As we say in Czech: life is the best teacher. And I think it´s true. The students who have an opportunity to see and try how it works in different countries have very big advantages in their future lives. And I´m really happy to be a part of a network which helps students to live out and obtain their first international experience. 

 

For more information, please visit our website: 

www.eten-network.cz

Motto:Žij život, který miluješ.
Moje jméno je Veronika Čermáková, narodila jsem se a žiji v České republice blízko Brna. Mám vystudovanou Fakultu Podnikatelskou na Vysokém učení technickém v Brně a díky této skvělé škole a projektu Erasmus jsem měla příležitost studovat v zahraničí a strávit tak krásných 5 měsíců na Mälardalen University ve Švédsku, městě Västeras. I přes to, že těchto pět měsíců nebylo nic jednoduchého, s odstupem času je hodnotím jako pět nejlepších měsíců v mém životě. Měla jsem tu možnosti otevřít oči a vidět, jak velký je svět, jak rozdílní jsou lidé a jak rozmanité jsou kultury v ostatních zemích. Jelikož jsem byla součástí mezinárodní komunity na univerzitě, poznala jsem mnoho lidí z celého světa a s radostí můžu říci, že někteří se stali mými velmi dobrými přáteli, se kterými se vídám dodnes.
A to je ten hlavní důvod, proč oceňuji projekt Erasmus+. Jak se říká, život je nejlepší učitel. Mladí lidé, kteří mají možnost vidět a zkusit, jak to funguje v jiných zemích, mají velkou výhodu pro svůj budoucí život. Získají větší přehled, sebevědomí, poznají mnoho věcí, které nelze naučit, ale musí se prožít. Proto jsem opravdu šťastná, že mohu být součástí sdružení ETEN. Sdružení, které pomáhá studentům prožít jejich první mezinárodní zkušenost.